Historia

HISTORIA

W dniu 28 sierpnia 2017r. w Warszawie został założony pierwszy oficjalny fanklub Juventusu Turyn, dedykowany kapitanowi Juventusu Gianluigiemu Buffonowi, piłkarzowi, który jest niedoścignionym przykładem sportowej lojalności, przywiązania do klubowych barw (bieli i czerni) oraz najwyższej klasy profesjonalizmu.

Juventus Club Varsavia narodził się z miłości i pasji wielu Włochów mieszkających w Polsce, w celu zjednoczenia się w jednym biało-czarnym objęciu z dziesiątkami tysięcy polskich kibiców, którzy zawsze mieli słabość do ,,Starej Damy’’. Siedziba administracyjna klubu znajduje się w samym centrum Warszawy, przy Placu Dąbrowskiego 1. Dla wszystkich członków fanklub ma do zaoferowania salę do wspólnego oglądania meczów, wyposażoną w olbrzymi ekran. Sala, mieszcząca ponad 70 osób, znajduje się w Klubie 147 Break, w centrum handlowym przy ul. Zamienieckiej 80 w Warszawie. Dzięki współpracy z 147 Break, wszyscy posiadający klubową legitymację, oprócz wygodnego oglądania meczów, będą mieli możliwość korzystać z baru oraz zatracić się w grze w bilard i snookera na profesjonalnych stołach oraz piłkarzykach. Co więcej, wyłącznie dla członków fanklubu będą udostępnione ekskluzywne atrakcje, jak np. uczestnictwo w meczu na żywo na stadionie Juventusu lub spotkanie twarzą w twarz z piłkarzami i działaczami dzięki projektom WALK ABOUT oraz TERZO TEMPO.

Juventus Club Varsavia przyjmuje za cel nadrzędny bycie ośrodkiem zrzeszającym kibiców z prawdziwego zdarzenia, jednoczącym ich oraz ich rodziny, jednocześnie promując wydarzenia społeczno-kulturalno-sportowe, a także stworzenie obustronnego punktu odniesienia zarówno dla Juventus FC, jak i wszystkich kibiców mieszkających w stolicy oraz całej Polsce.

Przybywajcie licznie!

#FinoAllaFine

 

I soci fondatori: Marco Mannetta, Angelo Ferretti, Monica Torretta, Giovanni Ferretti, Giordano Noris, Giacomo Scimone e Guido Lo Torto.